Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

havánský psík

8. června 2007 v 23:32 | sabinka |  Pejskové pod lupou
Původ: Společný s ostatními bišonky, tedy středomoří. Někteří z nich se v průběhu 15. - 16. stol. dosteli se španělskými mořeplavci až na Kubu. Zde se časem, Tak jak je to u bišonků pravidlem, stali oblíbenci nebohatších vrstev. Po kubánské revoluci a svržení buržoazie téměř zanikli, naštěstí se jich ujali chovatelé USA.
Popis: Malý psík s dlouhou srstí. Hlava plochá a široká, s úzkým plochým čenichem. Oči větší, tmavé, mandlového tvaru. Uši zavěšené, zašpičatělé, široko nasazené, dodávají hlavě hranatý tvar. Tělo obdélníkové, se zakulaceným hrudníkem a vtaženými slabinami. Končetiny rovné, suché, s podlouhlými tlapkami. Ocas vysokonesený ve tvaru biskupské hole, s dlouhou srstí. Srst přiléhající, hebká a dlouhá, na koncích mírně zvlněná. Zbarvení: tmavě béžové, žlutohnědé, šedé nebo bílé s velkými znakyve výše jmenovaných barvách, vyjímečně též bílé. Velikost: kohoutková víška kolem 25 - 30cm, hmotnost nesmí být vyšší než 6 kg.
Charakteristika: Vlastnostmi se víceméně shoduje s ostatními bišonky: je milý přátelelský, hravý a pánovi velmi oddaný. Stejně jako oni má raději teplo než zimu a dokáže se přizpůsobit každé situaci.
Zvláštní nároky: I když jeho srst nevyžaduje střihovou úpravu, je nutno ji denně pročesávat. Vzhledem k převládajícím tmavým barvám je na něm méně vidět špína. Hodí se pouze pro držení v bytě.
Užití: Společenský pes.
Výskyt: Celosvětově vzácné plemeno, které je však u nás v poslední době pravidelně odchováváno.
Možná záměna: Od ostatních převážně bílích bišonků se snadno odliší podle tmavších barev srsti. Ve srovnání s rovněž podobným ši-tzu má výrazně delší noś a méně hladkou srst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama