Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

jack russel

8. června 2007 v 23:30 | sabinka |  Pejskové pod lupou
CHARAKTERISTIKA
Lovecký pes, vhodný do rodiny.
VÝŠKA
Ideální kohoutková výška pro psy je 35 cm, pro feny 33 cm.
SRST
Existují hladkosrstí a drsnosrstí teriéři Jacka Russella. Oba druhy srsti mají být drsné, přiléhající a husté. Srst je bílá nebo převážně bílá s tříslovými, citronovými, černými nebo trojbarevnými odznaky, u nichž je žádoucí, aby byly omezeny na hlavu a kořen ocasu.
PÉČE
Péče o teriéra Jacka Russella není složitá. V období línání musíte každý den odstraňovat uvolněné chlupy gumovým kartáčem. Drsnosrstého teriéra musíte občas oškubat, přičemž se stará srst odstraňuje rukou.
POVAHA
Velmi aktivní, inteligentní a mazaný, ostražitý, drzý a podnikavý, tvrdý sám k sobě, odvážný až troufalý, velmi sebevědomý, někdy dominantní .
VÝCHOVA
Tito psi se velmi rychle učí, ale mají sklon být někdy svéhlaví. Nenechte se obměkčit jejich rozpustilým zjevem, sami moc dobře vědí, že vás tím mohou ošálit. Buďte vždy důslední!
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Psi tohoto plemena jsou většinou nekomplikovaní a společenští. Vycházejí dobře s ostatními psy a rádi si hrají a dovádějí s dětmi. Dobře zespolečenštěný teriér se sžije s vaší kočkou, i když někdy neodolá pokušení pronásledovat kočku prchající - jsou to stále ještě lovečtí psi! Příliš dominantní psi mohou být poněkud troufalí v blízkosti jiných psů. Cizí návštěvu vám vždy oznámí.
POHYB
Tito psi jsou přímo nabití energií, a proto se musíte postarat o to, aby si ji mohli nějak vybít. Rozhodně se nespokojí s třemi krátkými procházkami denně. Teriér Jacka Russella musí mít každý den šanci běhat a dovádět, moc rádi norují. Na farmě se cítí ve svém živlu, protože se tam také mohou perfektně uplatnit jako hubiči škodné. Toto plemeno je velmi vhodné pro sporty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama