Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

lov jako sport

8. června 2007 v 20:26 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
Divoká zvířata se od pravěku lovila za sportu a pro vzrušení. Také dnes někteří lidé střílejí nabo rybaří pro zábavu. Lov jako koníček nemusí vždycky ohrožovat přírodní populace, ale mnozí lidé si myslí, že je špatné zabíjet zvířata jen pro zábavu. Bezohledný nebo přehnaný lov je vůči zvířatům suroví a může způsobit vyhynutí vzácných druhů. Zkušení ochránci přírody však tvrdí, že řízený lov v rezervacích a soukromých parcích pomáhá chránit přirozené prostředí a prospívá i loveným druhům, protože ochrana zvířat je účinnější, když jejich lov přináší zisk.
LOVCI NA SAFARI ZAPLATÍ ŠEST TISÍC LIBER ZA POVOLENÍ K ZASTŘELENÍ SLONA.
Lovem vyhuben
Po letech lovu pro zábavu a pro cennou trofej dlouhých rohů zůstalo v pouštích severní Afriky pouhých 200 adaxů. Ačkoliv jsou to zdatní běžci, kteří snadno uniknou nepřátelům, před rychlými vozidly lovců, kteří loví v písečné poušti, nemohou uniknout. Pro existenci kopytníků žijících v otevřené krajině je takový lov smrtelně nebezpečný.
Nebezpečná cesta
Včelojed lesní je terčem sportovních lovců v Itálii a na Maltě, když táhne z Evropy do Afriky. Miliony ptáků jsou zastřeleny, když přelétají každoročně středomořskou oblast. Skupiny ochranářů z mnoha zemí nyní bojují proti těmto sezonním jatkám.
KAŽDÝ ROK JE NA MALTĚ ZASTŘELENO KOLEM STA TISÍC DRAVÝCH PTÁKŮ.
Příběh o úspěchu
Ve 20. letech minulého století evropští návštěvníci Japonska lovili jeřáby madžuské až k vyhubení. Dochovalo se pouhých 20 ptáků. Teprve potom se jeřáby dočkali ochrany před sportovními lovci a jejich počet nyní vzrostl na 600. Změny v lidském nazírání mají významnou úlohu při záchraně vzácných živočichů před vyhubením nadměrným lovem.
Rybolov pro zábavu
Sportovní rybolov je velmi výnosný, například na Havaji. Ačkoliv lov na udici je jedna z nejpřijatelnějších forem chytání ryb, pokud se nedodržují pravidla, může také velmi poškodit rybí populaci. V USA zákon chrání vzácné druhy ryb, jako jsou jeseteři, mořčák pruhovaný nebo kanic nasavský.
Jeseter ve svém prostředí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama