Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

hovawart

15. července 2007 v 17:33 | sabinka |  Pejskové pod lupou
Původ: Plemeno vzniklo uměle na počátku našeho století s cílem znovuvytvořit starého německého selského psa. Do chovu byli použiti nečistokrevní psi, chovaných na německých vesnicích, dále němečtí ovčáci, maďarští kuvaszi, gordonsetři, pyrenejští horští psi, leonbergři a snad i psi novofundlanští a švýcarští salašničtí.
Popis: Středně velký, silný a zárověň elegantní dlouhosrstý pracovní pes. Hlava úměrná k tělu, nosní hřbet a mozkovna stejně dlouhé. Trojúhelníkové uši daleko od sebe, dosahují ke spodní čelisti. Obdélníkové tělo s rovným a pevným hřbetem a mírně spáditou zádí, hlubokým a silným hrudníkem. Ocas bohatě ossrstěný, nesený podle nálady nad hřbetem nebo svěšený. Srst nápadně dlouhá a krásná, mírně zvlněná, v barvě zlaté, s pálenými nebo (vzácně) celočerné. Velikost: Psi 63-70cm v kohoutku, feny 58-65cm, při váze 25-40kg.
Charakteristika: Vyrovnaný, spíše klidnější, přitom však velmi pohyblivý, vytrvalý a bystrý pes. Spolehlivý uvnitř rodiny, nedůvěřivý vůči cizím. Výborný obranář i stopař.
Užití: Všestrané pracovní plemeno, schopné skládat běžné zkoušky z výkonu. Rozený hlídač, spolehlivý ochránce, dobrý pes rodinný.
Zvláštní nároky: Howavart bezpodmínečně vyžaduje dobrou výchovu a výcvik, hodně pohybu a odpovídající zaměstnání. Hodí se k trvalému pobytu venku. Srst potřebuje pravidelnou, i když ne příliš časově náročnou péči.
Výskyt: Nejběžnější v Německu, i u nás však bylo odchováno nekolik set jedinců.
Možná záměna: Hovawart v plavé barvě se velmi podobá zlatému retrívrovi. Ten je však v průměru o 10cm menší, má hlubší hlavu a ocas nese ve vodorovné linii, bez zatočení na konci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | 18. července 2007 v 20:39 | Reagovat

juuuuuuuuu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama