Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

kočičí záchůdek

2. července 2007 v 15:30 | sabinka |  Kočičky
Kočičí WC
· Druhy WC - není mnoho druhů kočičích WC , ale pár jich je : klasická kálecí miska , kálecí miska s okrajem , kočičí WC s krytem + pohyblivá dvířka , kočičí WC s krytem bez dvířek , kočičí WC s krytem a se speciálním filtrem . Je nutné vyzkoušet , které WC tvoje kočička akceptuje
· Čištění WC - kočičí WC vždy pečlivě čisti . Je několik možností : 1) vždy po potřebě vyhoď pouze " kočičí hovínko " a stelivo vyměň asi po 4 dnech . 2) každé 2 dny vyměň celé stelivo .
· Soukromí - kočky mají rádi na WC soukromí jako lidé , tak na ně zbytečně nezírejte . Proto si pořiďte kryté WC . Ovšem kočka se klidně vykálí před Vašimi zraky.
· Co dát do WC ? - do kočičích WC se vkládá stelivo do kterého kočka dělá svoji potřebu , steliva musí být dostatečná vrstva min. asi 9 cm , kočky vždy po úkonu svoji hromádku zahrabou . Steliv je opět několik druhů : hrudkující , přírodní , nehrudkující , s vůní atd. Adélka používá MICI Stelivo ( nehrudkující).
· Umístění WC - kočičí WC umístěte někde na vždy přístupném místě , nejlépe třeba v předsíni . Nikdy WC nenechávejte v místnosti kde spíte Vy nebo kočka .
· Když WC páchne - když už vám WC zapáchá okamžitě vyměňte veškeré stelivo a umyjte důkladně WC . Mohlo by se stát , že Vaše kočička udělá svoji potřebu mimo WC ( kočka nepůjde na zapáchající a špinavé WC ) . Kočka vždy svoji hromádku zahrabe a tak zabraní šíření pachu . Ovšem trošku pachu se vždy při vykonávání kočičí potřeby dostane ven , je to normální jako u lidí .
· Inspekce WC - některá kočka vždy po výměně steliva v WC provede krátkou inspekci kvality výměny.
Rada: někde jsem slyšela, že když přidáte do steliva 1 PYTLÍK soli, že potom to tolik nesmrdí. A je to fakt. Už jsem to vyzkoušela.
zdroj: muninkysvet.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama