Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

kočka a obojek

2. července 2007 v 11:04 | sabinka |  Kočičky
Jak naučit kočku na obojek
Tomuto tématu se věnovalo první aktuální téma na Webu Adélky na jeho plné znění se můžete podívat >>>> je tam i dost komentářů od našich čtenářů .

Jak to teda je s kočkami na vodítku a v postroji? Celkem to není nic neobvyklého , v ČR na to nejsou lidé sice ještě připraveni , ale to nevadí . Vaše domácí kočička se vždy ráda proběhne i mimo svůj domov , ale chcete opravdu hodně trpělivosti !! Můžou se také najít lidé , kteří tuto věc nepochopí a budou na Vás hanlivě pokřikovat ( vlastní zkušenost ) , ale musím říci že třeba v GB jsem jich na vodítku viděl opravdu dost !!

Naučit kočičku na vodítku je u některých kočiček problém jako hrom , jak na to ?

Co k tomu potřebujeme: - obojek s schránkou pro adresu , kdyby naše kočička náhodou na procházce utekla !! , postroj nebo osmičku - za kterou zahákneme vodítko , je důležité mýt postroj nebo osmičku , kočku není možné vodit pouze na obojku jako psa !! , vlastní vodítko .

Jak postupovat : 1) nejdříve musíte kočičku naučit nosit samotný obojek , nasazujte ho nejdříve na několik hodin denně a postupně čas prodlužuje . Obojek musí být speciálně kočičí s prušnou částí ( toto je nutnost ) , nelze použít třeba obojek psí . 2) po zvládnutí nošení obojku - musíte kočičku naučit chodit v postroji bez vodítka ( postroj nikdy moc neutahujte ) , nechte kočičku nosit postroj doma. 3) připněte vodítko postroje a nechte kočičku opět chvilku zvykat . 4 pokud si kočka na postroj a vodítko zvykne , vyzkoušejte chůzi nejdříve doma a pak venku .

Určitě nechoďte s kočičkou po rušných ulicích atd. Ovšem pozor kočku nelze vodit jako psa , kočka si chodí jak chce ona ( to je její povaha ) , ale vše se dá hravě zvládnout a Vaše procházky budou vždy pěkné a zajímavé .
· Obojek - obojek pro kočičku musí být speciální , musí mít alespoň část s elastické hmoty , aby se kočka mohla kdykoli v případě potřeby vyvlíknout . Obojek je také estetický doplněk a rolnička na něm Vám vždy řekne, kde Vaše kočička je . Pokud Vaše kočka může volně chodit venku, je dobré na obojek připevnit váleček se jménem , adresou a tf. číslem chovatele . Obojků je v prodeji velké množství od jednoduchých až po obojky s diamanty ( fakt takové jsou ) .
Dobrou noc
Maminka a tatínek
zdroj:muninkysvet.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama