Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

šit-zu

15. července 2007 v 17:30 | sabinka |  Pejskové pod lupou
Původ: Shodný s Lhasa Apso. K jeho oddělení dochází až ve třicátých letech našeho století. Zhkrácená čenichová partie i kratší končetiny oproti ostatním tibetským plemenům jsou přikládány přikřížením pekinézů.
Popis: Malý, ale statný, bohatě osrstěný pes. Hlava široká a kulatá, s krátkým, širokým a kvadratickým čenichem, se srstí přepádavající přes oči, bohatým vousem a knírem. Srst na nosním hřbetě má mít tvar chryzantémy. Oči velké, tmavé, kulaté, uložené daleko od sebe. Uši velké, dlouhé, zavěšené, osrstěné tak bohatě, že opticky splývají se srstí na krku. Krk klenutý natolik, aby bylo dosaženo vznosného nesení hlavy. Končetiny krátké, rovné, svalnaté, se silnými kostmi. Tělo obdélníkového formátu, s širokým a hlubokým hrudníkem a rovným hřbetem. Ocas vysoko nasazený, vesele nesený přes hřbet, bohatě osrstěný. Srst hustá, dlouhá, nezkadeřená. Zbarvení: Jakékoliv. Žádoucí je u vícebarevných psů bílá lysina na hlavě a bílá špička ocasu. Velikost: Kohoutková výška do 26,7 cm, ideální hmotnost 4,5 - 7,3 kg.
Chatakteristika: Živý a pozorný pes s poněkud nezávislou, pro tibetská plemena typickou povahou. K cizím nedůvěřivý, v rodině velmi milý, něžný a hravý.
Zvláštní nároky: Udržet srst v dobrém stavu dá dost práce a je třeba se jí denně věnovat.
Užití: Společenský pes, který dobře hlídá.
Výskyt: Njvěžnější v trojlístku malých tibetských plemen, ročně je u nás odchováno několik set štěňat.
Možná záměna: S Lhasa Apso, který je o něco vyšší a má delší nos. S Pekinézem, který má zase čenichovou partii výrazně kratší a nemá čupřinu na hlavě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 klara klara | 14. února 2008 v 14:17 | Reagovat

shit-tzu je lhasa apso ale ten nos mu geneticky upravili a tam vznikla shit-tzu

2 klara klara | 14. února 2008 v 14:18 | Reagovat

sorac-a tak vznikla shit-tzu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama