Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

transport zvířat

15. července 2007 v 18:08 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
TRANSPORTY ZVÍŘAT
V České republice se nejvíce mluví o přepravě koní. Tato zvířata ale nejsou jediná, která jsou převážena naprosto zbytečně tisíce kilometrů. Jsou to i miliony ostatních, tzv. hospodářských zvířat - telat, krav, prasat, ovcí, drůbeže, atd.
Hlavní problémy jsou u všech transportů podobné - nedodržování předpisů - absence předepsaných přestávek, kontrol, nedostatek vody a potravy, zranění zvířat, špatné zacházení se zvířaty během cesty (bití, elektrické tyče, ...), používání zastaralých kamionů, jejich přeplňování atd. Musíme si ale uvědomit, že nám nejde o to zlepšovat podmínky, v kterých jsou zvířata přepravována. Cílem je zcela zrušit tyto transporty.I kdyby se zvířata přepravovala v dobrých podmínkách (což se neděje), přesto by pro ně byla několikadenní-týdenní cesta v kamionu či na lodi zbytečným utrpením.V EU je přebytek masa. Místo toho, aby logicky klesl počet chovaných zvířat, EU se zvířat zbavuje tak, že z peněz daňových poplatníků subvencuje prodej a transport zvířat do zemí, kde je o ně zájem nebo je tam levná pracovní síla na jatkách či v masokombinátech. Už několik let tlačí veřejnost na vedení EU, aby byly zrušeny dotace pro tyto transporty. Dosavadní snahy vedly jen k omezení doby přepravy (s přestávkami po stanoveném čase však může cesta trvat libovolně dlouho, cesta se tak vlastně fakticky ještě prodlužuje) a ke drobným změnám podmínek přepravy. O tom, že EU do budoucna nepočítá s ukončením mezinárodních transportů, svědčí i fakt, že jsou v Itálii stavěna obří jatka připravená "zpracovávat" zvířata z celé Evropy.
To, že jsou zvířata živé bytosti schopné pociťovat bolest a utrpení, jakoby nikdo nevěděl. Jakoby v 21. století naše "vyspělá civilizace" ve vztahu ke zvířatům zůstala stát uprostřed středověku.
Aktuality
12.11.2006 - Video o transportech koní. Více.
12.11.2006 - Případ koní u Českých Budějovic s dobrým koncem. Více.
7.11.2006 - Výsledky soutěže o nejlepší prezentaci na téma transporty.
Počet kontrol transportů se zvířaty Státní veterinární správou v minulých letech:
rok 2000 - 2161 kontrol
rok 2001 - 2391 kontrol
rok 2002 - 2925 kontrol
rok 2003 - 3026 kontrol
rok 2004 (vstup ČR doEU) 2564 kontrol
zdroj: Bulletiny SVS
Článek Transporty a EU
Útulek pro koně potřebuje nutně Vaši pomoc!! Útulek pro opuštěné koně v Topolanech u Vyškova o. s. Zachraňte koně nutně potřebuje pomoc. Jeho finanční situace je taková, že hrozí nejen zánik útulku, ale i nedostatek potřebné péče o zvířata, která v útulku nyní jsou. Před nedávnem o útulku natáčela Česká televize pořad Chcete mě?, ale bohužel s minimální odezvou. Můžete-li, přispějte prosím na záchranu koní. Pomoci můžete buď finančně nebo poskytnutím krmiva (ječmen, oves, seno).
č.ú. 164676365/0600
OSZK, Topolany 11, 682 01 Vyškov, tel: 517 362 022, fax:517 361 040
Mail: zachrante-kone@volny.cz
stránky: http://www.volny.cz/zachrante-kone/

PENZION REGALIA, útulek pro koně, je určen pro všechny koně, kteři by zbytečně skončili na jatkách. Během svá existence se majitelům podařilo zachránit již vice než 80 koní. Pro příznivce útulku je vydáván zpravodaj a propagačni materiály. (v současná době pohlednice koní z útulku). Výtěžek jde na provoz útulku. Každý, kdo chce poznat útulek osobně, je srdečně vítán; zájemci se mohou učit nejen jízdě na koni, ale i poznat koně. Vítaná je jakákoliv pomoc (finanční či materiální.) Sponzorům je nabízena možnost reklamy jejich firmy na propagačnich materiálech či jejich zviditelněni pri účasti koní na závodech.

Czech Hippos Club, PENZION REGALIA, Lenka a Miroslav Sodomkovi, 364 63 Otročín č p. 16, tel: 353 394 422 c.u. CSOB a.s. 107704892/0300 http://mujweb.cz/www/regalia

Útulek Regalia se v současné době nachází ve značné finanční tísni a prosí Vás tímto o pomoc. Největší přetrvávající problémy mají s přepravou koní. Shání někoho, kdo by jim poskytl přepravu zdarma nebo půjčil vozík na přepravu koní. Prosím, pokud můžete, přispějte jednorázovou částkou.
Č.ú. ČSOB a.s. 107704892/0300
Útulek pro lichokopytníky přijímá zvířata (koně) týraná, nechtěná, na dožití atd. tel: 517362022 fax: 517361040, záz: 517361030
zachrante-kone@volny.cz, www.volny.cz/zachrante-kone
Hledáme sponzory na krytí provozu.

Koně v Novosedlech - v jihočeských Novosedlech u Zlivi pečují o koně, které jejich původní chovatelé "vyřadili" do nezájmu a utrpení; čekalo je utracení. Čtěte zde
INFORMACE
O TRANSPORTECH KONÍ
Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Hladoví, žízniví a vyděšení jedou až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejmáně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat.

Utrpení koní
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhá cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je taká česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralá kamiony, přestávky určená k napájení, krmení a odpočinku jsou buï naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány.

Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklá maso". Vědecká důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdraváho koně velký problám. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdravotní problámy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou taká zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.

Cesta
Již na česko-polských hranicích v českám Těšíně jsou koně v žalostnám stavu, nemocní, zranění, v šoku a stresu. Z česká republiky jsou koně vezeni přes Slovensko, Maïarsko a Slovinsko. Tato velmi dlouhá cesta je vybrána ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde byly zavedeny přísná kontroly znemožňující průjezd takto týraných koní. Po dosažení slovinsko-italských hranic je většina koní v naprostám vyčerpání, někteří jsou již mrtví. Na mnoho z nich ještě čeká dlouhá cesta na jih na Bari či trajektem na Sardinii.

Odkud koně pocházejí?
Většina koní je prodávána drobnými zemědělci, pro která přestali být koně lukrativní - kvůli stáří nebo nemoci. Někteří koně jsou závodní a malá část se chová speciálně na maso.

Proč?
Italští konzumenti požadují čerstvá koňská maso, polští koně jsou relativně levní a polská zákony není těžká obcházet. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet koní z milionu na současných 500 000.

Zákon
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.

Mezinárodní kampaň Viva!Britsko-polská organizace Viva! iniciovala kampaň naláhající na vládu Polska, aby ukončila krutý obchod s koňmi. Kampaň postupně našla podporu v dalších zemích Evropy.Snaha Svobody zvířat
Prostřednictvím CEA (Czechs and English for Animals) se Svoboda zvířat v r.2003 připojila k mezinárodní kampani za zrušení transportů živých koní a převzala organizaci česká verze PETICE CESTA NA SMRT.

CEA táž iniciovala petici pro českou vládu, aby česká vláda nesouhlasila s projížděním koní přes naše území a aby zastavila obchod s jatečními koňmi taká v tuzemsku a vývozy do zahraničí.

Další informace
Všechno podstatná o největším evropskám obchodu s jatečními koňmi
Doufáme, že společně s vámi se nám podaří tyto krutá transporty zastavit.
Děkujeme za jakoukoli pomoc!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | 18. července 2007 v 20:53 | Reagovat

=o(((((

2 Kačka Kačka | 10. dubna 2008 v 10:23 | Reagovat

Já nechápu jak někdo může bejt takhle bezohlednej!!!:-(((((. Vždyť se ty zvířata hrozně bojí a jsou zraněná!!! Já bych jim přála to samé těm magorům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 majitelka majitelka | 10. dubna 2008 v 16:16 | Reagovat

sdílím s tebou stejný názor... a dík za předešlou chválu blogu, to potěší ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama