Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

Listopad 2007

potrava křečka

17. listopadu 2007 v 10:14 | sabinka
Je to zajímavé, ale o křečkovi se málo kdy ví, že je to "totální všežravec". Doslova se to samozřejmě vzít nedá (to jako že by jste křečkovi dali k jídlu třeba čabajku.), ale do určité míry je to pravda. Křeček totiž mimo rostlinné potravy (známých zrníček) jí i maso, nebo i hmyz.
 • Pro naše už "zdomácnělé" křečky je nutné krmení hmyzem už snad zbytečné (nejen kvůli čistotě terárka, ale i kvůli zdraví křečka), ale i přesto by se určitá pestrost potravy měla zachovávat.
 • A zde jsou vyjmenovány složky potravy, které by křečkovi určitě neměli chybět :

1.)zdroje (nejen) bílkovin : zrníčka-semínka-oříšky všeho druhu(slunečnicová, kukuřičná, pšenice, oves, hrách, lískové ořechy, mandle,...) ->prodávané jako již připravená míchaná směs; sýr(nejlepší je cihla); vajíčka; nebo třeba i vařená játra, apod.

2.)zelenina ovoce(rostliny) : mrkev, jabka, hrušky, rajčata, okurky, někdy i tráva(např.pšeničná -lepší doma vypěstovaná), apod.
Shrnuto-Takže by křečkovo denní ideální meny mohlo, s přihlédnutím k pestrosti složení, vypadat třeba takto : zrníčka, jabko, mrkev, sýr, no a stálý přísun vody v pitítku (viz jak by křeček měl bydlet - stálý zdroj vody)

zde jsou perfektně vidět narvané lícní torby
křečka starého téměř čtyři týdny

 • Nejlepší je křečkům dávat jídlo na jedno to a samé místo s pevným podkladem (např. kámen) - aby neskončilo hned zahrabané v pilinách.
  S dávkami jídla je to už horší - u každého křečka je to různé, ale jedna věc je jistá - je potřeba na ní dávat pozor -> křečci totiž mají ve zvyku (už od přírody) shromažďovat a schovávat, k čemuž mu slouží jeho kapsičky, které si opravdu dokáže nacpat. To v praxi znamená, že když křečkovi nasypáte třeba zrníčka a on je hned do sebe naláduje-tak to většinou není to že má tak hrozný hlad, ale jen to že křeček je hrozný hamoun a svoje jídlo si jde někam schovat-třeba do domečku. Tímto vznikají takové
  "křeččí sýpky"-zásobárna, podle křečka asi na horší časy. Proto je křečkovi potřeba dávat krmení přiměřeně a občas jeho sýpky opatrně zkontrolovat - aby se mu nezačali třeba kazit a vy jste měli přehled jaké "bohatství" vlastně ten křeček má.

rychle musim to všechno schova zdroj:http://www.volny.cz/krecci/krmeni.htm

KŘEČEK A HRANÍ

17. listopadu 2007 v 10:13 | sabinka
Křeček je tvor hravý a zvědavý, a proto bude vděčný za každou prolejzačku a věc, po které by mohl šplhat, nebo jí prolézat, podlézat, přelezát, apod. - no prostě něco na čem by se mohl vyřádit.
Základní a i nejlepší prolejzačky, které mohou zárověň sloužit také jako obydlí jsou obyčejné rourky od toaletního papíru. Lze v nich vystříhat díry a pospojovat je jako stavebnici a hlavně křeček si je může dále upravovat.


Ale u tohoto to zdaleka nekončí můžete použít prakticky všechno (nejlepší jsou přírodniny-bez chemie) např.: zaklíněné klacky, dřevěné projezačky, malé pařezy, někdy i zajímavě tvarované kameny.
- Cokoliv vás napadne - jen ale s tím, že se křeček o to nemůže zranit a lépe že to nemůže rozkousat tak hrozně, že bude hned terárko zaneřáděné.


Další častou hračkou jsou známá běhátka pro křečky, ale s nimi mám jen špatné zkušenosti - připadá mně že křeček(aspoň moji křečci) se v něm trápí a ztrácí orientaci a chtějí se zněho dostat ven - sice se vyběhají, ale i přesto ho nedoporučuji. Běhátko totiž může nahradit jen to, že si křečka občas vemete do ruky a necháte ho po ní běhat.

ZDROJ:http://www.volny.cz/krecci/hrani.htm

bydlení křečíka

17. listopadu 2007 v 10:12 | sabinka
 • Nejdůležitější věc pro křečka je dobré bydlení - dostatečně velké a čisté. a od toho se také jeho chování dále částečně odvíjí. Pro křečka džungarského se nejlépe hodí terárium-akvárium, někdy také klec, ale ta je lepší spíše pro větší křečky, nebo morčata. Berme tedy v úvahu, že si spíše pořídíme terárko. Další důležitou věcí jsou určitě jeho rozměry, které budou ovlivňovány hned několika věcmi :
  1.) počet křečků - to je celkem jasné čím více křečků tím více místa
  2.) styl chování křečků - tzn. jestli si s křečkem budeme hrát a častěji ho pouštět ven z terárka, nebo jestli na něj nebudeme mít tolik času a on bude odkázán na prostor terárka - v prvním případě nebude muset být tak veliké-postačí základní plocha pro jednoho křečka - přibližně (z vlastní zkušenosti) 30x20cm. V druhém případě bude samozřejmě potřeba větší a to aspoň o polovinu, ale to záleží pak už jen na vás kolik mu dáte prostoru.
  3.)zavěšení "pitítka"(napajedla vody), které je nejlepší zavěsit na okraj akvárka tak vysoko, aby se křeček nemusel příliš natahovat, což je ovlivněno rozměry-výškou akvárka a rozměry napajedla, nejlepší výška terárka pro většinu napajedel je asi 26-20 cm - což je i výška optimální pro to aby nám křeček neutekl.
  4.)stáří křečků - pro mláďata, která jsou ještě zvyklá být pohromadě a nejsou mezi nimi ještě rozbroje, není logicky potřeba tolik místa.

 • Máme-li terárko o správných rozměrech, je dále potřeba vystýlka
  - nejlepší jsou hobliny(viz obrázek), nebo hrubší a větší piliny (jemné jsou nebezpečné-může je vdechnout, nebo se mu nalepí na jeho malé vystouplé oči), dále je také dobré seno(promíchané s hoblinama), doporučuji také vatu a toaletní papír (na stavění obydlí, ne ale jako samotná podestýlka) a to je ze vhodných materiálů snad vše.
 • Důležité je vybavení křeččího bydliště -

1.)základní součást je stálý zdroj vody -> nejlepší jsou napajedla, z kterých nemůže voda samovolně týct a zvlhčovat prostředí křečka (viz výše). Určitě se vyvarujte mističkám a různým nádobkám, které křeček ihned zaneřádí, nebo je převrhne.

2.)Obydlí-skrýš křečka-potřebuje pro pocit bezpečí : Může ho nahradit již zmíněná vata, nebo toaletní papír, které si křeček vytvaruje dle vlastních představ. Dále pak např.: ruličky od toaletních papírů-a různých balení(raději bez barviv), lze také cihlové rourky, kořeny, nebo i děravé kameny -> atd. podle vlastní fantazie.
3.) prolejzačky a hračky
4.)brousidlo zubů - kámen, nebo lépe tvrdý chleba
No a takto by mohlo základní obydlí pro křečka vypadat :
(konkrétně v tomto žijí dva)
zdroj:http://www.volny.cz/krecci/bydleni.htm

když kočka seřere něco špatného:-(

17. listopadu 2007 v 10:04 Kočičky

Cizí tělesa v zažívacím traktu a kostní trus. (Veterinární zákroky)

Cizí tělesa jsou jednoduše takové předměty v zažívacím aparátu, které tam zkrátka nepatří.

Je kolikrát až neuvěřitelné, jaké předměty nebo objemové hmoty je schopen pes pozřít. Nejčastějšími předměty jsou kameny, různé plastové části hraček (kolečka od autíček, oči od plyšových zvířátek), tkaniny (kusy koberce, bot), igelitové a mikroténové sáčky, ale také magnetofonové kazety, jehly, vlašské ořechy, plechovky od konzerv nebo víčka od pivních lahví.

Cizí těleso s tenkém střevě - kameny.
Nejčastějším věkem, kdy přicházejí tyto zdravotní komplikace je období mezi 3. - 5. měsícem. Je to doba výměny zubů u štěňat a souvisí to s jejich naléhavou potřebou masírovat své dásně neustálým kousáním, což jim usnadňuje prořezávání zubů přes dásně. V této době je nutné kontrolovat předměty, které si štěně zvolí ke kousání a předcházet nevhodnému výběru tím, že štěněti nabídneme předměty vhodné. V současné době jsou to různé výlisky různých tvarů z tzv. buvolích kostí, různých vitaminizovaných tyčinek apod. Důležité je, aby v prostředí, kde štěně chováme, nebyly výše zmíněné rizikové předměty.

Samostatnou kapitolou zdravotních komplikací jsou kosti. Pokud máme neodehnatelné nutkání (záměrně není řečeno úchylku, abychom někoho neurazili) dopřát svému psu kosti, měly by to být např. telecí nebo vepřová kolena, tedy kosti, které pes nerozkouše a nespolyká. Pouze z nich okouše měkkou tkáň a se zbytkem si pak spíš jen hraje. V žádném případě nejsou vhodné kosti králičí, drůbeží, vepřově či telecí krky apod.

Cizí těleso v tenkém střevě - vlašský ořech.

Samostatnou kapitolou jsou cizí tělesa uvízlá v jícnu, což je stav, který kriticky ohrožuje život pacienta.

Je velmi smutnou skutečností, že do těchto svízelných situací své miláčky obvykle dostane jejich majitel. Velmi ilustrativní byla věta majitelky šestiměsíčního labradora, jež vešla do ordinace se slovy : "Můj pes aportoval kámen, má ho v žaludku. Asi takový," a rozevřela ukazovák a palec dobrých deset centimetrů od sebe. "Ale paní, kdo by dělal takovou blbost a házel mu jako aport kámen?" "Já!" Udělali jsme rentgen a co myslíte? Měl ho tam!

Kostní trus v sestupné části tlustého střeva.

Ve všech těchto uvedených případech bylo nutné přistoupit k operaci pacienta a vyjmutí nepatřičného obsahu střevního.


kočičí řeč

17. listopadu 2007 v 10:03 | sabinka |  Kočičky
Kočky mají vlastní jazyk. Komunikují jak pomocí zvuků, tak i prostřednictvím svého těla. Jestliže porozumíte jejich jazyku a pochopíte, co vám chce váš mazlíček říci, můžete spolu pak komunikovat jako přátelé - bez zbytečných slov.
Je dobré vědět, že:
* předení a vrnění jsou obvykle známkou spokojenosti
* má - li kotě ocas a uši vztyčené, je přátelsky naladěné.
* zdvižený ocas je pozdrav, pohupování ocasem ze strany na stranu znamená, že kočka je stresovaná nebo má strach
* uši nastražené vpřed vyjadřují přátelský zájem
* zívání signalizuje sebejistotu a spokojenost
* tření nosu o pána představuje náklonnost a oddanost
* třením hlavy a těla o různé předměty dává kotě najevo, že se mu předměty líbí, a značkuje si je tak svým pachem
* škrábáním si kotě rovněž značkuje místa, kde už bylo, a také si tím ostří drápky
* mňoukání je výrazem smutku a zoufalství ( v dospělosti může být také "milostným zpěvem")
* vrčení a syčení jsou výstražným nebo varovným znamením
* uši stažené podél hlavy signalizují strach, stejně jako naježené vousy, otevřená tlama nebo vyhrbený či naopak stažený hřbet.

mezinárodní výstava kočiček!!!

17. listopadu 2007 v 9:14 | sabinka |  Kočičky
Pokud jste to nestihli zaregistrovat tak registrujte 17-18.11. se v Pardubicích koná mezinárodní výstava. Ano, tušíte dobře jedná se o sobotu a neděli. A já se tam samozřejmě pojedu watchnout s Muni!!!
tak pár podrobností (kdybyste se tam chtěli vypravit :-):
Kde: v Pardubicích, v Sokolu (Na Olšinkách)
Kdy:17-18.11.2007
Co:mezinárodní výstava koček

tak jako.....no coment

17. listopadu 2007 v 9:03 | sabinka |  Mý praštěný příběhy....já, já a moje nej mucíci:-*
Tak tohle se jen těžko vydejchává......fak nesnášim kluky.....sou blbý a skoro žádnej mě nech a ty co mě chtěj sou jen total vylízanci....sem tak naštvaná, že tenhle článek budu psát i s chybama:-D. Fakt už toho mám plný zuby asi se dám na feminismus......nechápu proč ty kluci vlastně by nám stačili jen spermo banky:-D. ty jejich debilní hlody a tak to už se fakt nedá vystat!!!!!!!!!!!!!!Nebudu konkrétně jmenovat, ale proč kluk proboha nemůže pochopit, že já nemám zájem!!!! A on furt leze a leze za mnou!!!!!a když mám já zájem o kluka tak nemá zas zájem on o mě!!!!
FUCK BOY!!!!!!!!VERY MUCH!!!!

kočičky

4. listopadu 2007 v 14:49 | sabinka |  Blbůstky a ptákoviny
tatatatatatata.....NENÁVIDÍM ŠŠŠKKKOOLLLÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!
Tak přesně takhle se teď koukáte na obrazovku počítače...:) LOL....
muck! kráásný tlusťoušek...
chudák kóča...
háááááááááááááááhahhahah......
kuk
dobrou noc...LOL!
ODHALENOOO!!!
No jo... jak se to řiká? - V nouzi poznáš přítele...
výtlem????
jůůůůůůůů
hmmm, zajímavé...
A pak že pes nesnáší kočky
kočky milují sprchování - a kdo taky ne, že?
Kočky zbožňujou sprchování
zamířit..... BUM!

rozdíl mezi pohlavím

4. listopadu 2007 v 14:48 | sabinka |  Blbůstky a ptákoviny
Oslovení: Jdou-li spolu Lenka, Zuzka, Dáša a Majka do kavárny, oslovují se Lenko, Zuzko, Dášo a Majko. Jdou-li spolu Michal, Karel, Robert a Honza do hospody, oslovují se Tlusťochu, Godzilo, Klikaři a Smraďochu.

Placení: Když mají platit celkem 225.50, hodí Michal, Karel, Robert a Honza na stůl každý furiantsky stovku a tvrdí, že nemají drobné a nechtějí nazpět. Když mají platit společnou útratu děvčata, vytáhnou z kabelek kalkulačky.

Peníze: Muž za věc v ceně 10 Kč zaplatí 20 Kč, pokud ji potřebuje. Žena zaplatí 10 Kč za blbost v ceně 20 Kč, kterou nepotřebuje, protože je na to sleva.

Koupelna: Muž má v koupelně 5 věcí: kartáček na zuby, pastu, holicí strojek, mýdlo a ručník. Typická žena má v koupelně cca 337 věcí. Většinu z nich muž nedokáže identifikovat.

Hádky: Žena má v hádce vždy poslední slovo. Cokoli řekne poté muž, je začátkem další hádky.

Kočky: Žena miluje kočku. Muž říká, že miluje kočku, ale když se žena nedívá, nakopne ji.

Budoucnost: Žena má obavy o budoucnost, dokud se nevdá. Muž nemá obavy o budoucnost, dokud se neožení.

Úspěch: Úspěšný muž je ten, co vydělá víc peněz, než jeho žena dokáže utratit. Úspěšná žena je ta, která takového muže najde.

Manželství: Žena si vezme muže a doufá, že se změní, ale marně. Muž si vezme ženu a doufá, že se nezmění, ale marně.

Paráda: Žena se vyparádí, když jde nakupovat, zalít květiny, vynést smetí, zvednout telefon, přečíst si knížku nebo vzít ze schránky dopis. Muž se vyparádí na svatbu a na funus.

Přirozenost: Muž po probuzení vypadá stejně, jako když si šel lehnout. Žena během noci jaksi zoškliví.

Děti: Žena ví o svých dětech všechno. Ví o jejich objednávkách k zubaři, o jejich láskách, kamarádech, oblíbeném jídle, tajných obavách i nadějích. Muž si nejasně uvědomuje, že v baráku žijí jacísi malí lidé.

A na závěr myšlenka pro dnešní den: Ženatý muž může zapomenout na své chyby. Je zbytečné, aby si tutéž věc pamatovali dva lidé.

korat

4. listopadu 2007 v 14:43 | sabinka |  Kočičky

Korat kočka (Korat)

Korat je Hravá a temperamentní kočka, zároveň však velice žárlivá. Jde o jedno z mála 'čistých' plemen.

PLEMENO:
Korat kočka je plemeno krátkosrstých koček asijského původu.
PŮVOD:
Plemeno dostalo svůj název od jedné provincie Thajsku. Bylo zde nazýváno "Si-savat", což v překladu znamená "plod savatu". Zbarvení těchto koček totiž barvu těchto plodů připomíná.
Popis plemene je možné najít v "Smud Koi Pergamen" ("Knize básní o kočkách"). Toto nenahraditelné dílo je pečlivě střežené a umístěné v Národním muzeu v Bangkoku. Předpokládá se, že vzniklo za doby vlády siamských králů dynastie Ajutchaja, tedy v rozmezí let 1350 až 1767. Korat je v tomto dávnověkém dokumentu popsán následovně: "Srst je hladká, s podsrstím jako nebe a s konečky vlasů, podobnými postříbření. Oči září jako kapka rosy na listech lotosu."
V Thajsku se traduje pověra, že Korati přinášejí štěstí, proto se tyto kočky neprodávají, ani nekupují. Je možné je pouze darovat, jako znak přátelství nebo hluboké úcty.
První Korati byli zavezeni do Anglie ze Spojených států v roce 1972 a uznáni FIFe dostali v roce 1982.
HMOTNOST:
V rozmezí 2,5 až 4,5 kg.
SRST:
Srst je krátká, lesklá, hustá a přiléhající. Zbarvení je stříbřitě modré. Čím více této stříbřitosti je, tím více se plemeno cenní. Svým zevnějškem připomíná Barmskou modrou kočku, avšak geneticky je bližší Orientálním modrým kočkám.
HLAVA:
Pro Korata je charakteristický srdcovitý tvar hlavy, "pinch" muzcela chybí, má dobře rozvinutý podbradek a široce posazené oči i uši. Zuby jsou v porovnání s jinými kočkami nápadnější a větší.
NOS:
Nos je krátký, svým tvarem poněkud připomíná lví.
UŠI:
Uši jsou velké, široce posazené, se zakulacenými konečky.
OČI:
Ve druhém až čtvrtém roce života mají oči Koratů jasně zelenou barvu.
TĚLO:
Nohy jsou ztepilé a urostlé, tlapy kulaté. Přední nohy jsou o něco kratší, než zadní.
OCAS:
U základu je široký a ke konci se zužuje.
CHARAKTER:
Korati jsou velice hraví, ale také velice žárliví. Chovejte je raději trochu samotářsky. Hodí se do společnosti dvou dospělých lidí. Temperamentem velice připomínají "Birmance."
OSTATNÍ POPIS:
Korat je jedním z mála "čistých" plemen, tzn. znamená, že vzniklo zcela přirozenou cestou, bez přispění a pomoci člověka. Proto se kategoricky zakazuje na křížení využívat partnery jiných plemen.
PÉČE:
Korat kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ:
GCCF, FIFé, CFA, TICA


cornish rex

4. listopadu 2007 v 14:41 | sabinka |  Kočičky

PLEMENO:
Cornish Rex patří do skupiny koček s krátkou zvlněnou srstí.
PŮVOD:
Plemeno bylo vyšlechtěné ve Velké Británii (Kornuell).
VELIKOST:
Kočka střední velikosti.
HMOTNOST:
V rozmezí 2,5 až 4,5 kg.
SRST:
Cornish Rex má srst krátkou, jemnou a měkkou, přesto však hustou, bez krycího vlasu. Je po celém těle, zvláště na zádech a bocích, kadeřavá, jakoby podobná plyši. Kníry a obočí musí být rovněž kadeřavé. Co do barvy může být srst různorodá, samečci se vždy rodí dvou nebo tříbarevní.
HLAVA:
Středně velká, klínovitá, s plochou lebkou.
NOS:
Nos je velký.
UŠI:
Uši jsou široce posazené, velké, na koncích zakulacené. Jsou nasazeny vysoko a pokryty krátkou srstí.
OČI:
Oči jsou středně velké, mandlového tvaru. Jsou jasné barvy, která musí odpovídat zbarvení srsti, což se při oceňování velice hodnotí.
TĚLO:
Tělo je pevné, silné, svalnaté, s poněkud klenutými zády. Hrudník je dobře vyvinutý. Nohy jsou rovné, dlouhé a urostlé, s malými, oválnými a půvabnými tlapami.
OCAS:
Cornish Rex má dlouhý, tenký, zašpičatělý, elegantně zahnutý, pokrytý hustou zvlněnou srstí.
CHARAKTER:
Jejím charakteristickým znakem je rozvážnost.
NEDOSTATKY:
Příliš huňatá nebo krátká srst, asymetrické rozmístění bílých skvrn, lysina, příliš dlouhá nebo krátká hlava, maličké uši, krátký nebo olysalý ocas, ale také mohutné tělo.
PÉČE:
Cornish Rex nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ:
GCCF, FIFé, CFA, TICA


mánská kočka

4. listopadu 2007 v 14:36 | sabinka |  Kočičky
Manská bezocasá kočka je nepodobná většině britských krátkosrstých koček,a to nejen proto,že obvykle nemá ocas.Manská kočka je poněkud delší.Srst může mít libovolnou barvu nebo kombinaci barev,je hustší.Manské kočky mohou mít obvykle čtyři formy:rumpy-nemají vůbec žádný ocas,stumpy-jsou kočky s malým zbytkem ocasu,s ocasem-existují i variety s ocasem,kymerská-je poměrně vzácná,je to dlouhosrstá varieta manské kočky.
Všechny manské kočky by měly mít zadní nohy výrazně delší než přední.Pokud jde o charakter a temperament jsou velice milými domácími mazlíčky.

má se zazimovat nebo ne?

4. listopadu 2007 v 14:30 | sabinka
Tak jsem se tak dala do přemýšlení kvůli Petrovi. V poslední době mi přide nějakej divnej. Tak přemejšlim jestli ho nemám dát uložit k zimnímu spánku. Co myslíte?
Byla bych ráda kdybyste n´mi vaše názory psali do komentařů bo na zprávu autorovi. Dík avše Sabča a Peťa.

skaláry

4. listopadu 2007 v 14:17 | sabinka
SKALÁRY
česky: skalára amazonská
původ: povodí Amazonky
velikost: délka 11cm, výška až 22cm
voda: cca 24ºC, měkká, slabě kyselá
potravní nároky: všežravá, vyžaduje rozmanitou živou potravu, stále stejnou potravu po čase přestane přijímat
agresivita: mírumilovná, vhodná do společenské nádrže, ale pozor - velmi malé ryby může považovat za kořist - kdo je chce chovat společně například s neonkami, měl by tak učinit už od jejich útlého mládí
biotop: všechny úrovně
pohlavní dimorfismus: pohlaví je těžko rozpoznatelné, samičku si lze zapamatovat podle vysunutého kladélka v době tření (s tímhle nemám absolutně žádný problém - k dnešnímu datu (8.8.2006) mám pět párů a pro všechny platí, že samička je vždy výrazně menší, než samec)
zajímavosti a poznámky: samozřejmostí by měl být přiměřeně vysoký sloupec vody. Jak napovídá jejich ochranné zbarvení - mimikry (míněny jsou svislé pruhy nešlechtěných ryb) - ideálním porostem jsou pro ně úzkolisté rostliny (rod Vallisneria). Při nízkých teplotách jsou náchylné k nemocem všeho druhu. Jsou velmi citlivé na jakékoliv chemikálie, proto je přednostně léčíme zvýšením teploty (až na 32ºC) a přidáním kuchyňské soli (asi 100g na 100 litrů vody). Platí za plaché a lekavé ryby, citlivé na hluk

bojovnice pestrá

4. listopadu 2007 v 14:14 | sabinka
BOJOVNICE PESTRÁ / Betta splendens
Velikost : 6 cm
Teplota : 22 - 30 C
Kyselost : 6 - 8 pH
Lokalizace : Horní část nádrže.
Charakteristika : Zbarvení je většinou červené nebo purpurové. Doporučuji chovat pouze jednoho samečka, protože mezi sebou neustále bojují až do té doby, co zbyde pouze jeden. Vyžaduje stálou filtraci vody. Pro své potomstvo staví sameček pěnové hnízdo. Samečci reagují také na svůj odraz v zrcadle.

živorodka duhová

3. listopadu 2007 v 19:40 | sabinka
Obrázek “http://www.akvariumas.net/duomenu_baze/zuvys/pictures/poecilia_reticulata.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Latinsky:Poecilia reticulata
Slovensky:Gupka Dúhová
Čeleď:Poeciliidae
Velikost:3 - 5 cm
Původ:Střední a Jižní Amerika
Teplota:18 - 28°C
Kyselost:7 - 8 pH
Tvrdost:9 - 19° dGH
Chov:snadný
Lokalizace:střední část nádrže
Charakteristika:Ideální ryba pro začínající akvaristy, protože je nenáročná a bez problémů se množí. Existuje spousta barevných i tvarových variant samečků. Výborná také na odstraňování řas.