Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

potrava křečka

17. listopadu 2007 v 10:14 | sabinka
Je to zajímavé, ale o křečkovi se málo kdy ví, že je to "totální všežravec". Doslova se to samozřejmě vzít nedá (to jako že by jste křečkovi dali k jídlu třeba čabajku.), ale do určité míry je to pravda. Křeček totiž mimo rostlinné potravy (známých zrníček) jí i maso, nebo i hmyz.
  • Pro naše už "zdomácnělé" křečky je nutné krmení hmyzem už snad zbytečné (nejen kvůli čistotě terárka, ale i kvůli zdraví křečka), ale i přesto by se určitá pestrost potravy měla zachovávat.
  • A zde jsou vyjmenovány složky potravy, které by křečkovi určitě neměli chybět :

1.)zdroje (nejen) bílkovin : zrníčka-semínka-oříšky všeho druhu(slunečnicová, kukuřičná, pšenice, oves, hrách, lískové ořechy, mandle,...) ->prodávané jako již připravená míchaná směs; sýr(nejlepší je cihla); vajíčka; nebo třeba i vařená játra, apod.

2.)zelenina ovoce(rostliny) : mrkev, jabka, hrušky, rajčata, okurky, někdy i tráva(např.pšeničná -lepší doma vypěstovaná), apod.
Shrnuto-Takže by křečkovo denní ideální meny mohlo, s přihlédnutím k pestrosti složení, vypadat třeba takto : zrníčka, jabko, mrkev, sýr, no a stálý přísun vody v pitítku (viz jak by křeček měl bydlet - stálý zdroj vody)

zde jsou perfektně vidět narvané lícní torby
křečka starého téměř čtyři týdny

  • Nejlepší je křečkům dávat jídlo na jedno to a samé místo s pevným podkladem (např. kámen) - aby neskončilo hned zahrabané v pilinách.
    S dávkami jídla je to už horší - u každého křečka je to různé, ale jedna věc je jistá - je potřeba na ní dávat pozor -> křečci totiž mají ve zvyku (už od přírody) shromažďovat a schovávat, k čemuž mu slouží jeho kapsičky, které si opravdu dokáže nacpat. To v praxi znamená, že když křečkovi nasypáte třeba zrníčka a on je hned do sebe naláduje-tak to většinou není to že má tak hrozný hlad, ale jen to že křeček je hrozný hamoun a svoje jídlo si jde někam schovat-třeba do domečku. Tímto vznikají takové
    "křeččí sýpky"-zásobárna, podle křečka asi na horší časy. Proto je křečkovi potřeba dávat krmení přiměřeně a občas jeho sýpky opatrně zkontrolovat - aby se mu nezačali třeba kazit a vy jste měli přehled jaké "bohatství" vlastně ten křeček má.

rychle musim to všechno schova zdroj:http://www.volny.cz/krecci/krmeni.htm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bakulka Bakulka | E-mail | Web | 27. prosince 2007 v 22:50 | Reagovat

Ahoj.Díky a radu.PS.:koukni na můj blog

2 Jitka Salačová Jitka Salačová | E-mail | 23. února 2008 v 10:45 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že se křečekovi nemá dávat listový salát z obchodu, kvůli vysokému obsahu dusičnanů?Jitka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama