Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

Červenec 2008

bobtail

26. července 2008 v 22:47 | sabinka |  Pejskové pod lupou
d: Osrstěná obličejová část svědčí o asijském původu. Ve Velké Británii byli po celém těle chlupatí psi používáni coby ovčáci už ve středověku, ale nebylo možno mezi nimi rozlišit jednotlivá plemena. Jako takové se bobtail stabilizoval až v druhé polovině 19. století, jako počátek organizovaného chovu se uvádí rok 1870.
Popis: Mohutný, zavalitý pes, který díky bohaté chundelaté srsti, pokrývající celé tělo, působí větším dojmem, než ve skutečnosti je. Typickým znakem plemene je absence ocasu (buď vrozená, nebo v důsledku kupírování) a typická kolébavá ,,medvědí chůze" mimochodem. Tělo kratší, kompaktní, s hlubokým hrudníkem. Kohoutek níž než záď. Zbarvení: Hlava, krk, hrudní končetiny a spodní strana břicha bílé, zbytek šedá, modrá nebo grizzly. Velikost: Pes kolem 61 cm, feny kolem 56 cm v kohoutku.
Charakteristika: Přátelský, milý a nekonfliktní pes. Rád si hraje, rychle chápe a jeho výchova není navzdory velikosti nijak obtížná.
Zvláštní nároky: I když má bobtail příjemnou a bezproblémovou povahu, jeho držení nelze doporučit každému. Jeho bohatá srst má sklon k plstnatění a je mimořádně náročná na údržbu. Coby pastevecké plemeno bobtail vyžaduje dostatek pohybu, rozhodně to není luxusní pes pro snoby a pro držení v městském bytě se příliš nehodí.
Užití: Dříve ovčácký, dnes atraktivní společenský a výstavní pes.
Výskyt: I když už doba největší módnosti tohoto plemene pominula, stále patří k oblíbeným plemenům a zvláště na výstavách se s ním hojně setkáváme.
Možná záměna: Polský ovčák nížinný je výrazně menší, drobnější je i bearded kolie, která má víc dlouhý ocas. Rovněž jihoruský pastevecký pes má ocas.

barvy křečíků

26. července 2008 v 22:46 | sabinka
Od ,,objevení" prvního křečka byly v zajetí odchovány již stovky generací. Díky velmi vysokému stupni příbuzenské plemenitby křečků (všichni původně pocházejí z několika málo sourozenců) se mohly dědičné změny projevit mnohem rychleji než u jiných zvířat. Tím vzniklo mnoho různých barevných variet a různých typů srsti. Cílený chov barevnch variet může být velmi zábavný. Vzhledem k rychlému sledu generací lze dosáhnout výsledků v krátkém čase.
Zlatí křečci mají tři různé typy srsti:
  • Normální krátkosrstá zvířata
  • Dlouhosrstí nebo angorští křečcim jejichž vlnitá měkká srst vyžaduje péči. V obchodech jsou často nazýváni Teddy.
  • Saténoví křečci s hedvábně lesklou srstí
Možná je i kombinace obou faktorů, tak vznikne dlouhosrstý saténový zlatý křeček.
Stejně jako u jiných druhů zvířat vzniká i u zlatého křečka závislost mezi určitými barvami a chováním. Křečci černé barvy a strakoši jsou obecně agresivnější než jiná zvířata.
Existujei divoce zbarvený křeček, křeček bílý (s červenýma očima), černý, obzvláště mírumilovný krémově zbarvený a siamský křeček. Tyto na závěr jmenované barvy jsou nazývány také kouřové, protože křečci jsou bílý s černýma očima se (zdánlivě) ,,zakouřenýma" ušima, čenichem a nohama. Některé barvy, jako stříbrná a tmavě šedá, jsou zatím nabízeny jen velmi zřídka.
Přírodnímu zbarvení se v mých očích nevyrovná žádné jiné. Zlatě zbarvená záda, bílá spodní strana a tmavé lícní pruhy přispívají k pestrému dojmu, jakým tento zlatý křeček působí. Bohužel toto zdánlivě ,,obyčejné" zbarvení stále více zaniká a mnozí nabízení křečci jsou zbarveni méně kontrastně.
Strakoši existují téměř ve všech zmíněných barvách. Skvrny jsou většinou bílé, více nebo méně pravidelné. Důmyslným chovem se podařillo dosáhnout symetrických skvrn. Často jsou nabízeni tzv. křečci panda - černí křečci s bílými symetrickými sytými skvrnami, podobnými zbarvení pand.
Křečíci ještě nejsouodchovávání v zajetí dlouho a jejich početní stavy jsou mnohem nižší, existuje málo barevných odchylek od přírodního zbarvení. Strakatí a bílí křečíci však už také existují.
U džungárských křečíků, kteří jsou v zimním období drženi v chladu, se může objevit zimní srst. Je velmi silná a až na tmavý pruh na zádech téměř sněhově bílá.
krémová
křeček panda
křeček zlatý
křeček džungárský
křečík roborovského
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/12/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

lepší vs. horší

26. července 2008 v 22:44 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
No tak se na to koukněte a rohodněte se co se vám víc líbí... Je to asi jasný ale každej není stejnej ale asi by bylo lepčí kdyby byl ... hmmm tak se koukněte... Skoro každej druhej obrázek dokazuje lidskou neschopnost...!
NEBO?
Zajímalo by mě, proč to lidé dělají, když nám zvířata nic neudělala...
NEBO?
Všechny životy na světě mají stejnou váhu ... Tak proč je za sebrání lidského života trest a za sebrání života zvířeti se nic neděje a ještě k tomu se to podporuje ???
NEBO?
Jestli tohle bude pokračovat, tak už to nebude takové jako dnes...
Ale bude to vypadat takto.... bez života
Prosím zabraňte vraždění zvířat a ničení přírody..
Šiřte to na své blogy, aby si co nejvíc lidí uvědomilo, co se ve světě děje!!!

moc pěkný řetězák ;)

26. července 2008 v 22:43 | sabinka |  Blbůstky a ptákoviny
Čti pomalu a tiše! Na tomto světe je minimálně pět lidí kteří tě milují tolik, že by pro tebe zemřeli. Je minimálně 15 lidi, kteří tě doopravdy milují. Jediným důvodem pro to, že tě někdo nenávidí, je protože chce být jako ty. Tvůj úsměv přináší radost i těm, kteří tě nemají v lásce. Každý večer na tebe někdo mysli než jde spát. Pro někoho znamenáš celý svět. Někdo by neměl pro co žít, kdyby tě nebylo. Jsi zvláštní a jedinečný(á). Někdo, jehož existenci ignoruješ, tě miluje. I ta největší hloupost kterou uděláš, slouží k něčemu dobrému. Když si myslíš že se k tobě všichni otáčí zády, dobře se rozhlédni: jsi to hlavně ty, kdo se otáčí zády k ostatním!!!! Když si myslíš, že nemáš štěstí, když nemáš to co chceš, tak to mít (také) nebudeš. Když to budeš chtít, tak toho pravděpodobně dřív či později dosáhneš. Vzpomínej na komplimenty které dostáváš a zapomeň na ošklivé poznámky. Vždy lidem říkej co k nim cítíš, bude Ti lépe, když to budou vědět. Nikdo si nezaslouží tvé slzy či pláč a ten kdo si je zaslouží, tě nikdy nerozpláče. Pokud máš nejlepšího přítele, udělej si čas na to mu říct, co pro tebe znamená. Pošli tento dopis všem lidem kterých si ceníš, včetně osoby, která ti ho poslala. Pokud to uděláš, rozzáříš něčí den a možná změníš jeho pohled na svět k lepšímu. Říká se, že trvá minutu všimnout si někoho zvláštního, potřebuješ hodinu, aby sis ho vážil, den k tomu, abys ho miloval, ale potřebuješ celÝ život na to, abys na něj zapomněl. Pošli tuto myšlenku osobám, na které nikdy nezapomeneš. Je to jen krátká zpráva,díky které budou vědět, že na ně nikdy nezapomeneš. Když ho nepošleš dál, znamená to, že velmi spěcháš a zapomněl jsi na své přátele. Zastav se na chvíli a udělej si čas na to "žít". Tak na co čekáš? Pošli toto všem, kteří jsou pro tebe důležití, a buď si jistý(á), že ONI na tebe nikdy nezapomenou.x***
toto je božskej řetězáček, tže žhavte dráty internetu a posílejte ;)

rodinné rozhovory :D

26. července 2008 v 22:42 | sabinka |  Blbůstky a ptákoviny
Vnučka(já) (na dědu) - tyjo debilnííí bába
děda: cože, podává se káva? ? ?
Vnučka(já): *lol*
Babča: dědooo, pojedem do Londýna?
Děda: ale prrd, dyk soused řikal že to letní kino už zavíraj...

Babča (na ségru): týýýjo koukněte, to ďouče je jak pečeně...ale to není sádlo, to je takový tvrdý...no dyk řikam, jak pečeně...
Babča (na dědu): hele otevři lednici...
Děda: no dobře, tak já si teda sednu nooo...
Babča: Kde mááám toho posranýho Gotta?
Děda: se ti o boty nestaram...si je aspoň umyj...
zdoj- muninkysvet.blog.cz

odkazy

26. července 2008 v 22:40 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
takže dětska tady jsou nějaký odkazy v oboru pokusy na zvířatech.
www.netestovanonazviratech.cz - web o cetifikátech HCS a HHPS
www.eceae.org - Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech
www.urtekram.cz - web společnosti Urtekram, která má certifikát HCS
www.calco.cz - kosmetická značka Freeman, která má certifikát HCS
www.bioobchod.cz - internetový obchod s netestovanou kosmetikou
www.lavera.cz - společnost Lavera, vyrábějící přírodní kosmetiku
www.weleda.cz - společnost Weleda, vyrábějící přírodní kosmetiku
opět zdor- pokusynazviratech.cz

nejčastěji používaná zvířata

26. července 2008 v 22:38 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
Myši - myš laboratorní (Mus musculus var. alba)

Patří do řádu hlodavců. Tzv. myš laboratorní je albinotická forma myši domácí (tzv. "bílá myška"). Do Evropy byla dovezena před 120 lety z Japonska. Myš je používána např. při testech akutní toxicity, při studiích karcinogenity atd.
Potkani - potkan laboratorní (Rattus norvegicus var. alba)

Patří také mezi hlodavce. Byl vyšlechtěn v Americe v roce 1856. Velmi často je využíván při sledování vlivu různých diet na organizmus a při výzkumu stresové zátěže, při testech chronické či akutní toxicity, při studiích a testech karcinogenity, teratogenity, fertility atd.
Morčata - morče domácí (Cavia porcellus)

Je také řazeno mezi hlodavce. Je často používáno v bakteriologii, při zjišťování reakcí chemických látek na pokožku atd.
Králíci (Oryctolagus cuniculus)

Králíci patří do řádu zajícovci (Lagomorpha). K pokusům jsou často používání králíci novozélandští bílí a králíci činčily velké. Nejčastěji jsou používáni pro test oční a kožní dráždivosti.
zdroj- pokusynazviratech.cz

nejčastěji používané testy na zvířatech

26. července 2008 v 22:37 | sabinka

Existuje řada pokusů na zvířatech, které jsou používány při testování kosmetického a toaletního zboží. Zde je výčet těch nejčastěji používaných.

Test oční dráždivosti

Je znám také jako Draizův oční test a je používán ke stanovení akutní dráždivosti látky po přímé aplikaci do oka. Obvykle jsou používáni alespoň tři dospělí králíci pro test jedné látky. Každému králíkovi, který je znehybněn a při vědomí, je látka aplikována do oka, zatímco druhé oko slouží jako kontrola. Oko králíka produkuje mnohem méně slz než oko lidské a nemůže proto látku vyplavit z oka. To je jeden z důvodů, proč je používán právě tento druh zvířat. Králíci také nemají reflex mrkání, což usnadňuje aplikaci chemikálií. Během testu dochází k zakalení oka, zčervenání a otoku víček. Tvorba vředů a mokvání očí je popisována po 21 dnech po aplikaci jedné dávky. Zvířatům obvykle nejsou poskytnuty žádné bolest tišící prostředky.

Test kožní dráždivosti

Tento test je používán ke stanovení toxicity látky aplikované na kůži. Používáni jsou nejméně tři dospělí králíci nebo morčata pro test jedné látky. Test vyžaduje aplikaci zkoušené látky na jejich oholená a vrchní vrstvy pokožky zbavená záda. Po hodinách, dnech či týdnech se objeví známky zčervenání, otoků, zánětů, práskání kůže a tvorba vředů. Obvykle nejsou poskytovány bolest tišící prostředky.

Akutní toxicita

Existuje několik různých typů testů toxicity. Test akutní toxicity stanovuje toxický účinek pro celé tělo po aplikaci jedné dávky. Obvykle se používá 15-30 potkanů na test jedné látky. Ta je podávána orálně, injekčně nebo inhalačně, obvykle opět bez bolest tišících prostředků. Zvířata jsou následně několik dnů pozorována. Mezi symptomy patří změny krevního tlaku, ztráta váhy, nadměrné slinění, poškození vnitřních orgánů, poruchy dýchání, křeče, krvácení z očí, nosu nebo konečníku, naježení chlupů, třes, průjem, koma a v některých případech také zvířata během testu umírají. Na konci pokusu jsou všechna zvířata usmrcena za účelem provedení pitvy.

Test teratogenity

Cílem tohoto testu je odhalit případné negativní účinky látek na vyvíjející se plod. Březím samicím je po dobu 10 dnů podávána zkoušená látka, poté jsou zvířata usmrcena a plod vyjmut. Následně jsou vyhodnocovány změny související s reprodukcí a vývojem plodu.

Test LD50 = Lethal Dose 50% (test toxicity na celé tělo)

Označení Lethal Dose 50% znamená v překladu "poloviční smrtelná dávka" a nazývá se tak jeden z nejkrutějších testů prováděných na různých druzích zvířat včetně koček a psů. Cílem je určit množství látky způsobující smrt poloviny pro test použitých zvířat. Vždy stejně početným skupinám zvířat jednoho druhu jsou postupně aplikovány různé dávky jedné látky a to tak dlouho, než je nalezeno množství látky, při kterém zemře polovina jedinců ve skupině. Závěry vyvozené pro člověka na základě tohoto testu velmi často neodpovídají skutečnosti, protože mezidruhové rozdíly ve vstřebávání látek, v jejich metabolismu a vylučování jsou značné.
Fototoxicita a fotosenzibilizace

Fototoxicita a fotosenzibilizace jsou takové reakce kůže na chemické látky, ke kterým dojde při působení světla. V testech fototoxicity se běžně používají malá prasátka, myši, krysy, potkani a králíci, ale pozorované reakce kůže jsou často kvantitativně i kvalitativně zcela odlišné od srovnatelných reakcí lidské kůže.
zdroj- http://www.pokusynazviratech.cz/

testování kosmetiky

26. července 2008 v 22:35 | sabinka |  Týrání, pokusy a utrpení zvířat
Každý rok je pouze pro potřeby kosmetického průmyslu zabito jen v EU zhruba 40 000 zvířat. Celosvětově jde o miliony zvířat ročně. Přesnější odhady neexistují, protože např. v USA nejsou evidovány počty použitých myší, potkanů ani králíků. Některé další země, jako např. Čína, také neposkytují přesnější informace, takže je těžké zjistit skutečný stav věci.
I kdyby však umíralo "jen" 100 zvířat ročně, je třeba si uvědomit, že za každým číslem ve statistice se skrývá konkrétní zvíře. To muselo trpět a zemřít jen proto, aby spotřebitelé měli na výběr tisíce kosmetických a čisticích prostředků.

Nesmíme však zapomenout ani na dalších zhruba sto miliónů zvířat umírajících každým rokem v laboratořích celého světa, kvůli testování léčiv, chemických látek, alkoholu, cigaret nebo vývoji a testování zbraní. Pokusy na zvířatech jsou nejen nesmírně kruté, ale představují také nepříliš věrohodnou oblast výzkumu.

zdroj- ¨www.pokusynazviratech.cz

te´d jsem fakt neměla čas, tak sry :)

26. července 2008 v 22:32 | sabinka |  Mý praštěný příběhy....já, já a moje nej mucíci:-*
Určo jste si všimli, že poslední dobou tady toho moc nepřibývalo, že? Jenže já jsem fakt neměla čásek, ale pokusím se to napravit a zase sem začít dávat nějaký mý výplody ;-) esi budu mít čásek :-)

máááááááme pejska :D

26. července 2008 v 22:30 | sabinka |  Mý praštěný příběhy....já, já a moje nej mucíci:-*
Byl to můj skvělej nápad, babičce k narozkám pořídit pejska a teď už máme pejska :D. tj super, jmenuje se Ťapinka a je to jorkšíráček.. tže tdy snad najdete sem tam info o tenhle supr pejsánkách ;-) esi teda budu stíhat ;-)

jeku to byl zas projev :-D aneb my a můj výlet :D

26. července 2008 v 22:28 | sabinka |  Mý praštěný příběhy....já, já a moje nej mucíci:-*
Mno, tak jsme byli na výletě, na kole, s Muni. To byl teda jeden velkej džoukarskej vejlet :D. Mno dcl ráda si to zopakuji, takový jáá mám rád svařené víno červené, jááááá mám rád, rád svařák :D, mno jo Muni ví :D jo a taky sem našla blinknu, no nejsem borka? :D tže co z toho plyne? že jsem štíhlejší, vysportovanější, ještě jsme se nasmáli a určo to brzo zopakujem, než Muni odjede :D :(