Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

barvy křečíků

26. července 2008 v 22:46 | sabinka
Od ,,objevení" prvního křečka byly v zajetí odchovány již stovky generací. Díky velmi vysokému stupni příbuzenské plemenitby křečků (všichni původně pocházejí z několika málo sourozenců) se mohly dědičné změny projevit mnohem rychleji než u jiných zvířat. Tím vzniklo mnoho různých barevných variet a různých typů srsti. Cílený chov barevnch variet může být velmi zábavný. Vzhledem k rychlému sledu generací lze dosáhnout výsledků v krátkém čase.
Zlatí křečci mají tři různé typy srsti:
  • Normální krátkosrstá zvířata
  • Dlouhosrstí nebo angorští křečcim jejichž vlnitá měkká srst vyžaduje péči. V obchodech jsou často nazýváni Teddy.
  • Saténoví křečci s hedvábně lesklou srstí
Možná je i kombinace obou faktorů, tak vznikne dlouhosrstý saténový zlatý křeček.
Stejně jako u jiných druhů zvířat vzniká i u zlatého křečka závislost mezi určitými barvami a chováním. Křečci černé barvy a strakoši jsou obecně agresivnější než jiná zvířata.
Existujei divoce zbarvený křeček, křeček bílý (s červenýma očima), černý, obzvláště mírumilovný krémově zbarvený a siamský křeček. Tyto na závěr jmenované barvy jsou nazývány také kouřové, protože křečci jsou bílý s černýma očima se (zdánlivě) ,,zakouřenýma" ušima, čenichem a nohama. Některé barvy, jako stříbrná a tmavě šedá, jsou zatím nabízeny jen velmi zřídka.
Přírodnímu zbarvení se v mých očích nevyrovná žádné jiné. Zlatě zbarvená záda, bílá spodní strana a tmavé lícní pruhy přispívají k pestrému dojmu, jakým tento zlatý křeček působí. Bohužel toto zdánlivě ,,obyčejné" zbarvení stále více zaniká a mnozí nabízení křečci jsou zbarveni méně kontrastně.
Strakoši existují téměř ve všech zmíněných barvách. Skvrny jsou většinou bílé, více nebo méně pravidelné. Důmyslným chovem se podařillo dosáhnout symetrických skvrn. Často jsou nabízeni tzv. křečci panda - černí křečci s bílými symetrickými sytými skvrnami, podobnými zbarvení pand.
Křečíci ještě nejsouodchovávání v zajetí dlouho a jejich početní stavy jsou mnohem nižší, existuje málo barevných odchylek od přírodního zbarvení. Strakatí a bílí křečíci však už také existují.
U džungárských křečíků, kteří jsou v zimním období drženi v chladu, se může objevit zimní srst. Je velmi silná a až na tmavý pruh na zádech téměř sněhově bílá.
krémová
křeček panda
křeček zlatý
křeček džungárský
křečík roborovského
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/12/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama